Klik hier om direct je toegangskaarten te bestellen
49e boerenpaar der Kaninefaaten bekend gemaakt!
Bassie en Adriaan ontrafelen geheim van het boerenpaar net op tijd
Vooraf was er zo goed over nagedacht. De namen van het nieuwe boerenpaar werden veilig opgeslagen in een hypermoderne en super beveiligde computer. Niemand kon zo te vroeg achter het grootste geheim van Kokkerhout komen. Na 11/11, waarbij Prins Baila en Prinses Laguna bekend werden gemaakt, zijn direct Bassie en Adriaan ingezet voor hun hulp hierbij. Prins Baila en Prinses Laguna zijn groot fan van ze en deze taak is bij het duo in goede handen. De namen van het nieuwe paar werden daarom opgeslagen in de computer van Robin, hun robot vriendje. Groot was dan ook de schrik toen bleek dat Robin en m.n. de benodigde update in aanloop naar het boerenmatinee kwijt bleken. Gelukkig stortten Bassie en Adriaan zich direct in dit nieuwe avontuur en vonden zij net op tijd Robin terug en kon de update doorgevoerd worden. Het nieuwe paar kon bekend worden gemaakt.
Afgelopen zondag werd weer het jaarlijkse boerenmatinee gevierd met de vele tradities die daarbij horen. Café van der Geest was al vroeg vol gepakt met boeren, boerinnen, boertjes en boerinnetjes voor dit spannende moment. En uiteindelijk kwam het goed. Het 49e Boerenpaar werd groots en feestelijk aangekondigd.
Tijdens de middag verliep niet alles zonder slag of stoot. Robin en vooral zijn update bleven lang kwijt, tot de lach van Pieter van der Plaaggeest werd gehoord. Bassie en Adriaan schoten erachteraan. Vlugge Japie en B2 leken tegelijk de update als eerste te vinden en er met de informatie vandoor te gaan. Gelukkig konden Bassie en Adriaan ingrijpen en kon jubileum update 66 worden doorgevoerd. Zonder die update kon de geheime informatie over het boerenpaar niet worden bereikt. Snel is de update van Robin dan ook gestart en iedereen wachtte gespannen af. Na wat haperingen en veel rook werd het geheim dan toch bekend gemaakt.
Groot was de verrassing toen Willem Hulsebosch tevoorschijn kwam. Zijn naam bleek dus al die tijd veilig, maar onvindbaar digitaal opgeslagen. Nu zijn identiteit toch bekend kon worden gemaakt, stelde hij niet lang daarna zijn Boerin voor. Het bleek niemand minder dan Marieke Beijk. Samen maakten zij oertrots hun getuigen bekend:
Boer: Boer Willem, Zeun van Lange Jan en Rietje van Boerenkant tot an de Brink
Alias: Willem Hulsebosch
Boerin: Boerin Marie Aschpotter uit de Willem Warnaar tot Brokkenkokker in de Lisser Polder
Alias: Marieke Beijk
Getuige Boer: Piet van het Langeveld van Lam tot Schaap
Alias: Piet Jansen
Getuige Boerin: Marjanneke van Hans van de Gebra tot aan Henk van Bergamo
Alias: Marianne Geerlings – Aartman
Boer Willem is natuurlijk een echte bekende Kokkerhoutse boer. Hij is veel te vinden bij Tennisvereniging de Boekhorst en het sportpark ernaast als supporter van VVSB. Een echte carnavalsvierder is hij ook. Hij zit al 22 jaar in de Raad van Zelf bij vriendengroep de Brokkenkokkers, hij was deelnemer aan vele optochten, bezoeker van legendarische feesten en hij is een goede vriend van Prins Baila.
Het vragen van zijn boerin deed hij in stijl met boerenkool en worst, gelukkig zei zij ook snel ja en gaan zij samen een prachtig carnavalsjaar tegemoet vol verrassingen!
Zijn boerin Marie mag dan niet zoveel Kokkerhoutse wortels hebben als hijzelf, maar met haar Sassemse en Lisser roots is ze toch zeker ook een bekende Kokkerhoutse carnavalsvierder. Zo heeft ze aan vele optochten meegedaan met de Brokkenkokkers en de loopgroep Variété meiden. Ook is zij natuurlijk al jaren steevast aanwezig als gast tijdens de Boerenbruiloft en 11-11. Ze is gek op lekker Italiaans eten, maar een maaltje boerenkool met worst gaat er zeker ook wel in.
Ook zijn ze erg blij met hun getuigen boer Piet en boerin Marjanneke. Getuige boer Piet is geen echte boer, maar heeft wel schapen en paarden als boerenhobby. Ook is hij zowel tijdens de carnaval als erbuiten gek op een paar glazen. Erbuiten vooral als glazenwasser en tijdens het carnaval met een lekker biertje erin. Als hobbyboer en maatje van boer Willem is hij zeer vereerd om getuige te zijn tijdens deze mooie boerenbruiloft. Getuige boerin Marjanneke is opgegroeid met de carnaval binnen de familie Aartman. Haar opa was zelfs één van de oprichters van de Kaninefaaten. En zo heeft ze ook al menig Boerenbruiloft meegemaakt en is ze gek geworden van die overheerlijke boerenkool met worst. Als vriendin en carnavalsmaatje van boerin Marie is Marjanneke een perfecte getuige om dit paar te helpen tijdens de komende weken richting de Boerenbruiloft. De komende tijd zullen zij nu als getuigen het kersverse bruidspaar trakteren op een paar leuke verrassingen! Of zullen ze toch nog hun best moeten doen om het boerenbruidspaar alle beproevingen te laten doorstaan die samengaan met deze (B)oergezellige trouwerij?
Op het Boerenmatinee waren Prins Baila, zijn Prinses Laguna en hun gevolg natuurlijk de eerste die het Boerenpaar konden feliciteren met hun verloving. Daarna werd het Boerenfeest in volle gang voortgezet om de aangekondigde verloving te vieren.
De datum voor de Boerenbruiloft is reeds vastgesteld op maandag 16 februari 2026. Het boerenhuwelijk zal gesloten worden door op dat moment de allerhoogste man in Noortukkerhout: Prins Baila, onder toeziend oog van zijn Prinses Laguna, hun adjudanten en de Raad van Elf.
Op deze dag zal een stoet met de boerenbevolking van Kokkerhout van de Residentie, Café van der Geest naar het gemeentehuis trekken om aanwezig te zijn bij de traditionele Boerenhuwelijksvoltrekking. Daarna zal de stoet door de straten van Kokkerhout naar de Tijdelijke Schelft trekken om daar met alle bruiloftsgasten, inclusief de bekende heerlijke boerenkool met worst, een geweldig bruiloftsfeest te vieren. Voor de boerenbruiloft zijn kaarten verkrijgbaar via de online verkoop van de Kaninefaaten zolang de voorraad strekt, voor iedere bezoeker dient een kaart getoond te worden bij de ingang.
Maar voordat het allemaal zover is zullen de getuigen het nieuwe Boerenpaar goed in de gaten moeten houden. Ze zullen moeten nagaan of het paar klaar is om zich onecht in de echt te laten verbinden! Blijf dus de kranten, andere media en onze website goed volgen voor het laatste hete Boerenpaar nieuws!